• Planika 79cm Fire Line Automatic 3 Plus Fireplace FLA3P790
    Planika PFB1000 100cm Prime Fire Bio-Ethanol Built-In Fireplace hero image
    Planika PFB1000 100cm Prime Fire Bio-Ethanol Built-In Fireplace
    Yet to be reviewed
    Brand
    Planika
    Model Number
    FLA3P790
    Height (mm)
    318 mm
    Width (mm)
    790 mm
    Depth (mm)
    280 mm
    Weight (kg)
    29 kg
    Finish Colour
    Black
    Finish Colour Description
    Black powder coating
    Fuel Type
    Bio-ethanol
    warranty
    Manufacturer Warranty
    2 Years
    Use
    Can be used in a commercial setting.
    other Features
    Heater Type
    Built-In Fireplace
    Remote Control Included
    Features
    • Burn Time:Max 32 hours
    • Fuel Capacity:13L
    • Heat:Max. 6kW
    • Room Size:min. 60m3
    • SHS compatible
    • Automatic refill system
    • 6 stage flame height
    • Dimensions of FLA3:(H x W x D) 318 x 790 x 280mm