• Rinnai 315L Hotflo 3.6KW Electric Hot Water Storage EHFA315T36
    Add to Wishlist
    Up to 6 months interest free with Zip Money
    Brand
    Rinnai
    Model Number
    EHFA315T36
    Height (mm)
    1770 mm
    Width (mm)
    605 mm
    Weight (kg)
    83.5 kg
    Finish Colour
    White
    Fuel Type
    Electric
    Tank Capacity
    315 L
    warranty
    Manufacturer Warranty
    1 Year
    Warranty Note
    1 x Year on all Parts and Labour, 10 year Cylinder Warranty.
    Use
    Not intended or designed for commercial use.
    other Features
    Hot Water Selection
    Storage Tank
    Temperature Control
    Electronic
    Features
    "
    • Elements: Single and Twin element configurations available
    "
    electrical Connection
    Type of connection
    Hardwired
    Connected load
    3.6 kW