• LG 55 Inch QNED86 4K UHD LED Smart TV 55QNED86TSA [2024]
    • LG APR26 Gift Card offer
    LG 75 Inch QNED99 8K Smart QNED TV 75QNED99SQB hero image
    LG 75 Inch QNED99 8K Smart QNED TV 75QNED99SQB
    4.1 from 10 reviews
    • Overview
    • Specifications & manuals
    • Reviews
    Overview
    Video Thumbnail
    0:15
    alpha 8 AI Processor
    QNED Colour
    Dimming Pro
    Filmmaker Mode and HDR10 Pro
    Specifications & manuals
    key Specifications
    Brand
    LG
    Model Number
    55QNED86TSA
    Height (mm)
    786 mm
    Width (mm)
    1236 mm
    Depth (mm)
    29.7 mm
    Finish Colour
    Black/Silver
    warranty
    Manufacturer Warranty
    1 Year
    Use
    Not intended or designed for commercial use.
    display
    Screen Technology
    QNED
    Screen Size
    55 in