• Electrolux ZSP4302PP SilentPerformer Cyclonic Animal Bagless Vacuum Cleaner
    Bissell 1994F Cleanview Bagless Vacuum Cleaner hero image
    Bissell 1994F Cleanview Bagless Vacuum Cleaner
    1.0 from 1 review
    • Overview
    • Specifications & manuals
    • Reviews
    Overview
    Video Thumbnail
    1:19
    HEPA Filter
    Washable Filter
    Variable Power
    Telescopic Rod
    Specifications & manuals
    key Specifications
    Brand
    Electrolux
    Model Number
    ZSP4302PP
    Height (mm)
    430 mm
    Width (mm)
    270 mm
    Depth (mm)
    320 mm
    Weight (kg)
    5 kg
    Finish Colour
    Red
    Vacuum Type
    Barrel
    Power (W)
    1600 W
    Accessories included
    Hepa Filter, Turbo Nozzle, Dust Magnet Silent nozzle, 2 In 1 Upholstery brush
    warranty
    Manufacturer Warranty
    2 Years
    Warranty Note
    2-year Domestic Warranty on all Parts & Labour repair
    Use
    Not intended or designed for commercial use.
    additional Dimensions
    Package Dimensions (H x W x D)
    325 x 395 x 585
    Package Weight (kg)
    8.5
    functions
    Anti Allergy
    Pet Hair
    Tiles and Carpets
    other Features
    Features
  • ● Silence Pro System™: New Dust Magnet Silent nozzle ensures quieter cleaning
  • ● Easy Empty™ system: Dispose of dust quickly and easily with the Easy Empty™ system.
  • ● Ergoshock™ bumper:
  • ● 2 in 1 accessory tool Features a dusting brush and upholstery tool in one.
  • ● Front wheels: 1 Multidirectional
  • ● Rear wheels: Small Fixed
  • electrical Connection
    Type of connection
    10A plug & lead